O značce Široko

Široko daleko se rozprostírá krajina. Krajina s podivuhodnými zvířaty, rostlinami a zákoutími, která lákají ke spočinutí. Projít se po louce, po kopcích a nechat si ovívat hlavu větrem, který zrovna kolem unáší jarní pyl nebo podzimní barevné listí. Proletět se nad rybníky, říčkami, kopci jako pták a pozorovat, co se pod námi právě odehrává.

Takové jsou deky široko, ukazují fantazijní svět ve zjednodušeném zobrazení,
ve kterém jsou jednotlivé prvky koncentrované do pixelů pletacích ok.

Široko je značka zabývající se ilustrovanou pleteninou s důrazem na krajinu a básně, které zobrazuje. Pleteniny široko jsou dětskou hrací pomůckou do interiéru a funkční textiií z ušlechtilých materiálů.

Technické detaily

Široko používá výhradně italské a švýcarské Merino vlny, v neživočišné verzi potom akrylové příze od českého dodavatele.

Merino je ovčí plemeno, světově věhlasné pro svou vlnu a její unikátní vlastnosti jako je měkkost, hřejivost, tepelná izolace i antibakteriální účinky

Technika výroby je čtyřbarevná jacquardská oboulícní strojová pletáž.

FAQ

Často kladené dotazy:

  • Jak a kde se s Vámi setkat pro osobní odběr?
    • Osobní odběr je možný pouze v Praze, při objednávce prosím uveďte své telefonní číslo pro rychlejší komunikaci, hned jak to půjde se Vám ozveme

  • Mohu Merino deky Široko prát?
    • Ano, prát je lze se na stejný program jako jakoukoli jinou vlnu, tzn. na 30° bez aviváže, pro ideální péči je přemáchejte ve vlažné vodě v ruce a posléze sušit ve vodorovné poloze. Každá deka má etiketu s návodnými symboly pro údržbu.

  • Mám dotaz který zde není zodpovězený, kde najdu odpověď?
    • S jakýmkoli dotazem nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím formuláře v sekci Kontakt, případně se ozvěte prostřednictvím sociálních sítí nebo e-mailu uvedeného v téže sekci a zápatí stránky.